Co analityka biznesowa może dać firmie?
Technologie

Co analityka biznesowa może dać firmie?

Systemy business intelligence to pojęcie, które od pewnego czasu pojawia się bardzo często. Systemy business intelligence zostały stworzone w celu gromadzenia i przetwarzają bardzo dużej ilości danych. Wykorzystując je przedsiębiorcy mogą zreorganizować swoją firmę.

Jakie korzyści odnoszą firmy wdrażające business intelligence?

Jak już wspominaliśmy, systemy business intelligence zbierają i przetwarzają gigantyczne ilości danych. Dzięki temu business intelligence jest narzędziem, które może zostać wykorzystane do optymalizacji procesów, które zachodzą w firmie. Jednocześnie business intelligence służy wspieraniu procesów decyzyjnych. Uzyskane za pomocą business intelligence dane pozwalają na bieżąco monitorować na przykład sprzedaż, zyski czy koszty związane z zatrudnieniem pracowników.

Analityka biznesowa łączy i komunikuje ze sobą bardzo różne systemy wykorzystywane w firmie. W efekcie analityka biznesowa umożliwia szybsze przygotowywanie raportów. Dzięki temu firmowe procesy mogą zachodzić szybciej. Analityka biznesowa przyczynia się więc do zmniejszenia kosztów.

System skrojony na potrzeby firmy

Systemy business intelligence bardzo mocno różnią się od siebie. Aplikacje dla firm są bowiem tworzone w oparciu o potrzeby konkretnej firmy. Dlatego też w pierwszej kolejności specjaliści, którzy tworzą aplikacje dla firm starają się określić potrzeby firmy, dla której będą tworzyć aplikację.

Aplikacje dla firm mają zastosowanie w firmach różnej wielkości. Krokiem do optymalizacji procesów biznesowych jest business intelligence.