Czym są i do czego służą siatki tkane?
Dom i ogród

Czym są i do czego służą siatki tkane?

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rodzajów siatek metalowych. Wśród nich znajdują się też siatki tkane zwane także tkaninami technicznymi.

Z jakich materiałów powstają?

Siatki tkane produkowane są z różnych rodzajów metalowych blach. W sprzedaży dostępne są między innymi siatki tkane miedziane, ze zwykłej i ocynkowanej stali, stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Do tych, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zalicza się siatki tkane nierdzewne. Nie bez powodu siatki nierdzewne są tak bardzo popularne. Możliwości wykorzystania tych siatek są bowiem bardzo duże. Są odporne na wilgoć i mogą być stosowane nawet w środowisku o podwyższonej wilgotności. Renomowani producenci oferują siatki tkane, które spełniają wszystkie normy. Siatki tkane sprzedawane są w rulonach o szerokości 1 m.

Do czego służą siatki tkane?

Siatki tkane są bardzo wszechstronne. Znajdują zastosowanie między innymi jako sita i filtry. Sita tkane stosowane są w różnych gałęziach przemysłu. Zróżnicowane wielkości oczek, które posiadać mogą sita tkane sprawiają, że wykorzystywane są do przesiewania materiałów o sypkiej konsystencji i różnej gradacji. Sita tkane sprawdzają się między innymi w branży budowlanej do przesiewania piasku i grysu. Siatki filtracyjne wykorzystuje przemysł spożywczy, w tym również przemysł mleczarski. W zakładach mleczarskich i spożywczych siatki filtracyjne stosowane są np. do płukania produktów spożywczych. W przemyśle energetycznym siatki filtracyjne przydają się do filtrowania olejów.