Jak postępować w przypadku awarii czujnika temperatury spalin?
Motoryzacja

Jak postępować w przypadku awarii czujnika temperatury spalin?

Czujniki temperatury to te części Iveco Daily, których znaczenie zaczynamy doceniać dopiero wtedy, gdy ulegają uszkodzeniu. Jednym z najważniejszych okazuje się być czujnik temperatury spalin. Gdy nie działa prawidłowo, pojazd nadal porusza się po drodze. Czy jednak warto ryzykować i zwlekać z jego wymianą?

Czujnik temperatury spalin – czym ryzykujemy?

Niesprawny czujnik temperatury Iveco Daily może doprowadzić do sporych problemów. Jazda z nim jest w stanie zniszczyć filtr cząstek stałych, nie jest jednak bezpieczna również w odniesieniu do innych elementów, które współpracują z tym podzespołem. Czujnik mierzący temperaturę spalin jest zlokalizowany bezpośrednio pod filtrem cząstek stałych.

Jego naczelnym zadaniem jest zmniejszenie zużycia paliwa, prawidłowe działanie czujnika zmniejsza też emisję szkodliwych cząstek, jakie wraz ze spalinami dostają się do atmosfery. Co więcej, jego prawidłowe działanie przyczynia się do tego, że można poddawać kontroli temperaturę katalizatora. Jeśli więc czujnik nie działa prawidłowo, w pewnym momencie musimy liczyć się z ryzykiem przegrzania turbosprężarki.

W poszukiwaniu czujników

Czujniki Iveco Daily nie należą do rozwiązań, których zakup generuje bardzo duże koszty. Na uwagę zasługuje również to, że nie są one również trudno dostępne. Podobnie, jak czujnik płynu chłodzącego, również czujnik temperatury spalin chroni wiele ważnych elementów pojazdu przed trwałym uszkodzeniem.

Warto więc nie tylko pomyśleć o jego szybkiej wymianie, ale również o zakupie takiego rozwiązania alternatywnego, które będzie dopasowane do standardów Iveco. Takie podejście zaoszczędzi nam nie tylko czas, ale i nerwy pozwalając na wygodniejsze i bardziej profesjonalne korzystanie z auta.