Kwiaty, które warto mieć w ogrodzie
Dom i ogród

Kwiaty, które warto mieć w ogrodzie

Lilie to rośliny naprawdę bardzo chętnie wybierane do ogrodów. Obecnie w sprzedaży dostępne są lilie w bardzo różnych odmianach. Dzięki temu każdy może wybrać te, które najbardziej mu się podobają.

Jakie są dostępne odmiany lilii?

Lilie to rośliny, które nie bez powodu cieszą się bardzo dużą popularnością. Są piękne, a z ich uprawą poradzą sobie nawet początkujący ogrodnicy amatorzy. Lilie ogrodowe występują w wielu odmianach. Lilie ogrodowe w polskim klimacie czują się naprawdę bardzo dobrze. Oznacza to, że lilie ogrodowe mogą zimować w gruncie.

Cebulki lilii na zimę nie muszą być wykopywane. Nie trzeba się więc martwić, jak przechować cebulki lilii do następnego sezonu. Warto wiedzieć, że cebulki lilii sadzi się na wiosnę. Nawet te posadzone bardzo późną wiosną mają jeszcze szansę zakwitnąć w tym samym roku, w którym je posadzono.

Szeroki wybór kwiatów do ogrodu

Najbardziej popularne lilie odmiany to:

  • lilie azjatyckie;
  • lilie orientalne.

Obecnie bardzo popularne lilie odmiany to te drzewiaste. Spośród wszystkich lilie odmiany drzewiaste są najwyższe. Lilie orientalne wyróżniają się bogactwem barw, a azjatyckie mogą być ozdobą ogrodu przez wiele lat. Na uwagę zasługują kwiatowe cebulki martagonów. Jest to odmiana lilii, która występuje na terenie całej Europy oraz Azji. Występuje ona także w Polsce. W naszym kraju martagony rosną w Sudetach i Karpatach. Są objęte ścisłą ochroną. Wszystkie te odmiany lilii można kupić w sklepie internetowym.