Nietypowe wnętrze z betonem architektonicznym
Budowa i remont

Nietypowe wnętrze z betonem architektonicznym

Beton architektoniczny to wyjątkowo ciekawy element nie tylko nowoczesnej architektury, ale również aranżacji wnętrz. Płyty betonowe na ścianę można wykorzystać na wiele sposobów. Ich kolejne rodzaje różnią się między sobą wielkością, kolorystyką oraz wzornictwem. Bez względu jednak na to, którym z nich przyglądamy się w pierwszej kolejności, nie możemy zaprzeczyć temu, że zapadają w pamięć.

Zalety betonu architektonicznego

Płyty z betonu architektonicznego skupiają na sobie uwagę przede wszystkim dlatego, że ich wygląd jest naprawdę atrakcyjny. Ich powierzchnia nie tylko nie musi być ukryta pod farbą albo tynkiem, ale wręcz jest ozdobą pomieszczenia. Plusem tego rozwiązania jest jednak również to, że nie narzuca nam ono praktycznie żadnych ograniczeń formalnych.

Choć kojarzy się ze stylem nowoczesnym, zwłaszcza w jego industrialnej odmianie, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby beton pojawił się na jednej ze ścian w pomieszczeniu bardziej klasycznym. Poza gotowymi rozwiązaniami, popularne są te, które wykonuje się na zamówienie. Gdy przedmiotem naszego zainteresowania jest tego rodzaju beton architektoniczny cena kolejnych płyt jest dość wysoka. Tylko od nas zależy jednak to, jak będą wyglądać i w jakiej tonacji będą utrzymane.

Gdzie szukać dobrego betonu?

Punktów sprzedaży, w których oferowany jest beton architektoniczny, nie jest mało. Jeśli jednak zależy nam na rzeczywiście udanym zakupie, szukajmy go przede wszystkim tam, gdzie jest on głównym produktem. Da nam to pewność, że nikt nie będzie próbował przekonać nas do rozwiązania niskiej jakości. Pomoże nam to również w znalezieniu betonu mniej typowego, a przez to jeszcze bardziej intrygującego.