Nowoczesność i technologia to przyszłość
Przemysł

Nowoczesność i technologia to przyszłość

Na czym właściwie polega frezowanie drewna i czym różni się od obróbki metalu? Po pierwsze metal i drewno to dwa różne materiały, przy czym metal jest twardszy i potrzebuje zupełnie innych noży i maszyn do obróbki niż drewno.

W przypadku drewna natomiast możemy mieć do czynienia nie tylko z naturalnym drewnem, ale również z płytą MDF czy OSB i za każdym razem siła oraz sposób obróbki tego materiału także będzie się od siebie różnić.

Czy ręczna obróbka drewna jeszcze istnieje?

Obecnie większość materiałów obrabiana jest mechanicznie, odchodzi się od ręcznej obróbki drewna i ręcznego frezowania, choć prawdziwi fachowcy potrafią przeprowadzić tak samo dobrze frezowanie ręczne jak i mechaniczne. W przypadku tego drugiego sposobu frezowania drewna, można jeszcze rozróżnić frezarki klasyczne starszego typu oraz zupełnie nowoczesne frezarki CNC. Dla niektórych obróbka CNC nadal pozostaje niezbadanym zjawiskiem, albowiem tutaj w grę wchodzą skomplikowane oprogramowania komputerowe i aby móc pracować na tego rodzaju maszynach, trzeba mieć właściwe kwalifikacje i umiejętności.

Jak wycinać w płycie MDF?

Do najtańszych i najbardziej popularnych produktów drewnianych zaliczana jest płyta MDF. Takie wycinanie MDF także może odbywać się za pomocą frezarki ręcznej, mechanicznej i sterowanej numerycznie. Ostatnimi czasy te ostatnie stają się najbardziej popularnymi urządzeniami do frezowania, jak wiadomo nowoczesność i technologia wciąż wkracza w nasz świat, wypierając to co przestarzałe i zajmujące o wiele więcej czasu i nakładu ludzkiego.

Każdy fachowiec wie, że frezowanie za pomocą najnowocześniejszych obrabiarek CNC to przede wszystkim szybki czas wykonania i wyjątkowa precyzja w działaniu.