Budowa i remont

Podstawowe informacje dotyczące elewacji

Szukając praktycznego, a jednocześnie efektownego sposobu na wykończenie budynku, warto stawiać na systemy elewacyjne. Zwiększają one przecież trwałość elewacji. Ich atutem jest także stworzenie dodatkowej warstwy ochronnej w ścianach. Ich instalacja nie jest skomplikowana. Jeśli nie popełni się rażących błędów w trakcie jej trwania, system mocowania płyt elewacyjnych jest w stanie przetrwać lata.

Montaż systemów elewacyjnych

Systemy mocowania elewacji wentylowanych zwykle montuje się z wykorzystaniem tak zwanego rusztu. To właśnie on ma kluczowe znaczenie dla systemu jako całości, bo odpowiada nie tylko za jego trwałość, ale i za funkcjonalność elewacji. Sam montaż nie może być zbiorem przypadkowych aktywności już choćby dlatego, że jest dyktowany przez surowe normy budowlane.

Konieczne jest spełnianie warunków technicznych, systemy mocowań elewacji nie mogą też powstawać bez poszanowania norm przeciwpożarowych. To właśnie dlatego tak duże znaczenie ma wybór właściwych elementów konstrukcyjnych, w tym zwłaszcza konsol pasywnych, które można montować do ściany.

Zalety systemu elewacji wentylowanych

Systemy mocowań elewacji wentylowanych są wykorzystywane chętnie przede wszystkim dlatego, że ich zalety są niemożliwe do zakwestionowania. Tu na pierwszy plan wysuwa się wysoka izolacyjność termiczna i akustyczna, docenia się jednak również ich trwałość i wytrzymałość.

Systemy elewacji przypadną do gustu również wszystkim tym osobom, które stawiają na kwestie związane z bezpieczeństwem. Świadczą o tym zarówno wykonywane regularnie badania, jak i certyfikaty, które są ich owocem. Nie można zapomnieć także o walorach wizualnych systemów dostępnych dziś w wielu kolorach i wzorach.