Motoryzacja

Prawo jazdy to nie wszystko

Oczywiście najtrudniej jest zdać egzamin na prawo jazdy, jednak gdy już to uczynimy, warto swoją jazdę cały czas dokształcać, uczyć się manewrów w czasie różnych warunków atmosferycznych, ze wskazaniem na te mniej bezpieczne. Każdy umie jeździć po prostej drodze w pogodny dzień, gorzej jest gdy zaczyna padać deszcz i robi się wyjątkowo ślisko.

Dlatego szkoła bezpiecznej jazdy oferuje swoje kursy dla wszystkich kierowców, którzy chcą jeszcze lepiej jeździć i czuć się na drodze bezpiecznie, niezależnie od uwarunkowań pogodowych oraz trudnych warunków jazdy.

Czego jeszcze możesz się nauczyć?

Zastanawiasz się czego możesz się nauczyć w takiej szkole, skoro otrzymałeś prawo jazdy i jesteś w pełni uprawnioną osobą do poruszania się po polskich, a nawet europejskich drogach? Nie wierzysz, aby ośrodek doskonalenia techniki jazdy dał Ci jeszcze jakiekolwiek umiejętności, których byś już nie posiadał?

Oczywiście nikt nie neguje, że umiesz jeździć, jednak najprawdopodobniej w kryzysowej sytuacji wpadniesz w panikę i spowodujesz wypadek, dlatego warto wykorzystać doskonalenie techniki jazdy, aby nauczyć się czegoś nowego. Jazda w nocy, jazda ekonomiczna, właściwe wyposażenie samochodu, sprawdzenie stanu technicznego przed wyjazdem w dalszą podróż, to tylko niektóre czynniki, o których na kursie wspominamy.

Plac manewrowy inny niż wszystkie

Ponieważ już umiesz poruszać się w ruchu drogowym, znasz wszystkie znaki drogowe i zasady panujące na skrzyżowaniach, a nawet perfekcyjnie umiesz parkować, nasz plac manewrowy na pewno Cię zaskoczy. Szkolenie bezpiecznej jazdy to przede wszystkim nauka jazdy w trudnych warunkach pogodowych, omijanie przeszkód, nagłe hamowanie i wpadanie w kontrolowany poślizg. Szczególnie gdy na dworze mróz, deszcz lub śnieg, kurs bezpiecznej jazdy może okazać się niezastąpiony.