Rodzaje wózków dla dzieci - co kupić
Dziecko

Rodzaje wózków dla dzieci – co kupić

Zanim wybierzemy wózek dziecięcy, warto zapoznać się ze wszystkimi rodzajami wózków dziecięcych dostępnych na rynku, a jest ich naprawdę wiele. Dodatkowo można w Internecie znaleźć również poradnik dotyczący wyboru konkretnego wózka, to dzięki niemu wybór tego właściwego będzie o wiele łatwiejszy.

Najpopularniejsze są wózki wielofunkcyjne, popularnie znane pod nazwą wózki 3w1. Tego rodzaju wózki mają możliwość zmieniania się w gondolę, fotelik samochodowy i wygodną spacerówkę. Drugą kategorią są wózki 2w1, te z kolei nie posiadają funkcji fotelika samochodowego. Wszystkie wózki dziecięce są wyposażone w wygodne torby na akcesoria dla niemowląt, które podczas spaceru i każdej podróży są bardzo pomocne i praktyczne.

Wózki do biegania nowością na rynku

Nowością na rynku akcesoriów i produktów przeznaczonych dla dzieci i ich rodziców, stały się wózki do biegania. Nadal jeszcze mało popularne, choć można je coraz częściej spotkać w wielkich miastach, a w sprzedaży dostępne są najczęściej w sklepach internetowych. To właśnie sklep z artykułami dla niemowląt posiada w swojej ofercie wszystkie wózki dla dzieci, także wózki biegowe dla aktywnych rodziców.

Najmodniejsze i najczęściej wybierane wózki dziecięce

Do najczęściej wybieranych przez rodziców wózków, należą wózki dziecięce 3w1. Obecnie wszyscy mają samochody i możliwość zakupienia wózka razem z fotelikiem samochodowym to bardzo wygodna opcja. Szczególnie gdy dużo podróżujemy, a wózek jeździ razem z nami, taka opcja jest wyjątkowo wygodna dla rodziców. W przypadku posiadania starszych dzieci, zwykle wybieramy wózki spacerowe, które są najwygodniejsze, gdy wybieramy się na dalsze wyprawy spacerowe.