Siatki tkane i możliwości ich wykorzystania
Dom i ogród

Siatki tkane i możliwości ich wykorzystania

Siatki metalowe należą do bardzo popularnych produktów. Wśród tych siatek wyróżnia się między innymi siatki tkane. Jakie jest ich zastosowanie?

Czym są siatki tkane?

Siatki tkane są stosunkowo specyficznym rodzajem siatek dostępnych na rynku. Bardzo często siatki tkane określane są mianem siatek technicznych. Siatki tkane nierdzewne znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Są wykorzystywane na różnego rodzaju przesłony, moskitiery i dekoracje. Po siatki tkane nierdzewne można sięgnąć także, aby wykonać osłony autostradowe przez płazami. Bardzo przypominają gęste sito i jako sito często są wykorzystywane. Sita tkane ze stali nierdzewnej mogą być stosowane do przesiewania bardzo różnych materiałów. Są bardzo wytrzymałe i lekkie, z powodzeniem sita tkane sprawdzają się jako siatki filtracyjne.

Gdzie znajdują zastosowanie siatki tkane?

Siatki filtracyjne z powodzeniem stosowane są w przemyśle energetycznym. Wykonane z nierdzewnej lub kwasoodpornej stali siatki filtracyjne mogą służyć do filtrowania olejów albo gazów. Mogą być bardzo zróżnicowane pod względem wielkości oczek. Mogą więc służyć również do przesiewania bardzo różnych materiałów, które wykorzystywane są w branży budowlanej. Doskonale sprawdzają się jako sita do przesiewania takich materiałów, jak piasek, grys czy żwir. Z siatek tych korzysta także przemysł spożywczy. Wykonane z najlepszych materiałów siatki tkane mogą być wykorzystywane przez długi czas nawet w najbardziej trudnych warunkach.