Sprawne zarządzanie flotą w firmie
Motoryzacja

Sprawne zarządzanie flotą w firmie

Flota aut wchodzi dzisiaj w skład wielu przedsiębiorstw. Samodzielne zarządzanie nią jest łatwe tylko wtedy, gdy składa się ona z niewielu pojazdów. Im jest ich więcej, tym zarządzanie flotą pojazdów staje się coraz trudniejsze. Na szczęście dzisiaj proces ten każdy przedsiębiorca może usprawnić.

Efektywne zarządzanie firmowymi autami

Zarządzanie flotą pojazdów można powierzyć jednemu z pracowników, ale można też powierzyć je firmie zewnętrznej. Firm, które oferują zarządzanie flotą pojazdów jest obecnie coraz więcej. Co ważne, usługa ta adresowana jest to firm różnej wielkości, niezależnie też od tego, czy flota aut służbowych zbudowana w oparciu o środki własne, kredyt czy leasing.

Warunkiem jest jedynie to, aby flota aut służbowych składała się z minimum 5 samochodów. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie mogą zmniejszyć koszty serwisowania i napraw pojazdów.

Jakie jeszcze korzyści przynosi zarządzanie flotą?

Nadzorowanie kosztów związanych z obsługą pojazdów, z których składa się flota aut służbowych przez firmę zewnętrzną przynosi przedsiębiorcom wiele korzyści finansowych. Rabaty na zakup części, szeroka oferta pojazdów zastępczych oraz krótki czas oczekiwania na przyjęcie auta do serwisu – to tylko niektóre z profitów, na które mogą liczyć przedsiębiorcy. Dodatkowy atut to prosty sposób rozliczeń.

Przekazanie obowiązków związanych z zarządzaniem flotą aut służbowych firmie zewnętrznej to wygodne rozwiązanie, które jednocześnie daje szanse na duże oszczędności.