W jaki sposób firma może zyskać na wynajmie długoterminowym?
Motoryzacja

W jaki sposób firma może zyskać na wynajmie długoterminowym?

Od pewnego czasu w centrum zainteresowania kolejnych kierowców znajduje się wynajem długoterminowy. Nadal nie jest on tak popularny jak leasing oraz auta na godziny, auta na abonament budzą jednak spore poruszenie. Interesują się nimi przede wszystkim przedstawiciele firm różnej wielkości. Najem długoterminowy ciekawi jednak również klientów indywidualnych. Czas przyjrzeć się korzyściom, jakie płyną z wynajmu i zastanowić się nad tym, czy może być on wartościowym rozwiązaniem także z naszego punktu widzenia.

Korzyści finansowe wynajmu długoterminowego

Klienci decydujący się na wynajem długoterminowy samochodów zwracają uwagę na prestiż takiego rozwiązania. Nie ukrywają jednak, że gdyby wynajem długoterminowy nie był atrakcyjny finansowo, nigdy nie zdecydowaliby się na takie rozwiązanie. Jego największą zaletą jest z pewnością łatwe planowanie i budżetowanie, choć nie bez znaczenia jest również to, że możemy mówić o redukcji kosztów bezpośrednio związanych z flotą. Utrzymanie jej na stałym poziomie sprawia, że wynajem długoterminowy aut jest często postrzegany jako rozwiązanie znacznie korzystniejsze niż ich leasing.

Jak jeszcze można zyskać na wynajmie długoterminowym?

Wynajem długoterminowy jest coraz częściej promowany jako rozwiązanie pozwalające na uzyskanie wyższej zdolności kredytowej. Nawet niewielka firma nie jest dziś w stanie radzić sobie dobrze na rynku bez odpowiedniej floty. Jeśli jednak flota stanowi obciążenie dla bilansu firmy, może zabraknąć środków na pokrycie innych potrzeb rozwojowych. Mocnym argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest też wyższy zwrot z inwestycji oraz atrakcyjne odpisy podatkowe. Wynajem pozwala więc na bardziej przemyślane panowanie nad finansami przedsiębiorstwa.