Zachwycające odmiany kwiatów ogrodowych
Dom i ogród

Zachwycające odmiany kwiatów ogrodowych

Lilie zaliczane są do roślin cebulowych wyjątkowo chętnie sadzonych w przydomowych ogrodach. Lilie cieszą się popularnością z uwagi na bogactwo kształtów i kolorów.

Jakie odmiany lilii można kupić?

Lilie stanowią bardzo ważną część oferty każdego sklepu ogrodniczego. Cebulki lilii można więc kupić bez najmniejszego problemu. Co ważne, osoby, które interesują cebulki lilii mogą je kupić nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Cebulki lilii można bowiem kupić w internetowych sklepach ogrodniczych. Niektóre z nich specjalizują się nawet w sprzedaży cebulek lilii. W tych ostatnich na klientów czekają starannie wyselekcjonowane lilie odmiany.

Popularne lilie odmiany to: lilie azjatyckie, lilie orientalne, lilie drzewiaste. Mało znane lilie odmiany to martagony. Rosną one w stanie dzikim na terenie całej Europy i Azji. W Polsce objęte są ścisłą ochroną, a występują tylko na terenie Karpat i Sudetów.

Jakie kolory wybrać?

Lilie to odmiany, które zachwycają wieloma kolorami. Przez wiele osób chętnie wybierane są białe lilie. Białe lilie stanowią znakomite tło dla kwiatów w intensywnych kolorach. Niektóre białe lilie to odmiany, które pięknie pachną. Odmiany pachnące warto sadzić przy tarasie czy altanie. Bardzo ciekawie prezentują się odmiany lilii o pełnych kwiatach.

Co ważne, większość lilii nie ma specjalnie dużych wymagań. Są to więc rośliny, które można polecić nawet początkującym ogrodnikom. Cebule lilii nie wymagają wykopywania na zimę, są mrozoodporne. Późną wiosną można kupić cebulki lilii w niskich cenach.