Zarządzanie flotą samochodową przez zewnętrzna firmę
Motoryzacja

Zarządzanie flotą samochodową przez zewnętrzna firmę

Flota samochodowa to obecnie obowiązkowy element wyposażenia każdej firmy. Jeszcze nie tak dawno wielu przedsiębiorców zarządzało nią samodzielnie. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się zarządzanie flotą pojazdów, którym zajmuje się firma z zewnątrz.

Co należy do zalet tego rozwiązania?

Flota samochodowa niezależnie od tego czy składa się z kilku czy kilkudziesięciu samochodów powinna być zarządzana w ekonomiczny sposób. Na rynku jest coraz więcej firm z branży samochodowej, które oferują zarządzanie flotą samochodową.

Usługa ta ma bardzo wiele zalet. To przede wszystkim możliwość obniżenia kosztów serwisowania i napraw samochodów wchodzących w skład floty. Do tego zarządzanie flotą samochodową przez firmę z zewnątrz stwarza możliwość obsługi wszystkich pojazdów w wybranym serwisie na terenie całego kraju. Dodatkowym plusem jest to, że z firmą oferującą zarządzanie flotą samochodową można rozliczać się w formie bezgotówkowej.

Jakie firmy mogą korzystać z usługi?

Zarządzanie flotą pojazdów to usługa, która skierowana jest do firm różnej wielkości. Niektóre z firm, których specjalnością jest zarządzanie flotą pojazdów określają minimalną ilość pojazdów, które powinny wchodzić w skład floty. Za usługę zarządzania flotą pobierana jest stała miesięczna opłata.

Flota aut służbowych zarządzana przez firmę zewnętrzną przynosi spore oszczędności. Przedsiębiorca nie musi martwić się, że jego flota aut służbowych wymaga serwisowania czy napraw. Zarządzanie flotą aut służbowych przez firmę zewnętrzną jest rozwiązaniem bardzo komfortowym i oszczędnym.