Jakie znaczenie mają opakowania w farmaceutyce?
Usługi

Jakie znaczenie mają opakowania w farmaceutyce?

Farmaceutyka to jak wiadomo różnego rodzaju leki w postaci tabletek do połykania, tabletek musujących oraz syropów, a także inne artykuły medyczne które służą do skutecznego leczenia czy opatrywania ran. Opakowania farmaceutyczne spotykamy niemalże na każdym kroku, kiedy odwiedzamy aptekę i kupujemy jakiekolwiek tabletki przeciwbólowe bądź witaminy i inne suplementy diety. W zależności od wymagań producenta tabletek opakowania farmaceutyczne producent może wytwarzać z wysokiej jakości folii, z tektury, stosując przy tym lakiery dyspersyjne.

Jakie oznakowanie mają farmaceutyczne opakowania?

Obecnie większość opakowań farmaceutycznych posiada tłoczenie brajla, które pomaga osobom niewidomym w odczytywaniu etykiet na noszonych na opakowanie farmaceutyczne. Obecnie jest to jeden z głównych wymagań unijnych, każdy lek sprzedawany polskiej aptece powinien posiadać wysokiej jakości tłoczenie brajla, tego rodzaju napis nanoszony jest na opakowanie za pomocą specjalistycznych patryc.

Gdzie odbywa się profesjonalny druk opakowań?

Wszystkie opakowania farmaceutyczne muszą spełniać odpowiednie normy unijne, być oznaczone wspomnianym wcześniej językiem brajla, a także odpowiednio zabezpieczać blistry z tabletkami, aby opakowanie było szczelne i charakterystyczny dla przemysłu farmaceutycznego.

Inne produkty farmaceutyczne przechowywane w opakowaniach farmaceutycznych to także holdery do strzykawek, saszetki, piguły jednorazowe, a każdy produkt musi posiadać właściwie zabezpieczone opakowanie farmaceutyczne. Druk opakowań odbywa się w specjalnie do tego przystosowanych fabrykach, chodzi tutaj o bezpieczeństwo i wysoką jakość opakowań farmaceutycznych. Każde opakowanie farmaceutyczne posiada również załączoną w środku ulotkę, te z kolei drukowane są na papierach nisko gramaturowych.