Niższe opłaty za prąd dzięki fotowoltaice
Budowa i remont

Niższe opłaty za prąd dzięki fotowoltaice

Od kilku lat w naszym kraju coraz większą popularnością cieszy się fotowoltaika. Osoby, które mają dość rosnących cen energii elektrycznej coraz częściej decydują się na montaż instalacji fotowoltaicznej.

Co to jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to technologia, która umożliwia wytwarzanie energii elektrycznej ze światła słonecznego. Jest to możliwe dzięki zjawisku fotowoltaicznemu, które zostało zaobserwowane w pierwszej połowie XIX wieku. Prąd, którego uzyskanie umożliwiają panele słoneczne ma takie samo zastosowanie jak ten, który produkowany jest w konwencjonalny sposób.

Można zasilać nim wszystkie urządzenia elektryczne oraz wykorzystywać do podgrzewania wody bądź do ogrzewania domów. Co ważne, proces wytwarzania prądu przez panele słoneczne nie wiąże się z emisją żadnych szkodliwych związków.

Gdzie montuje się panele słoneczne?

W przeważającej większości panele słoneczne montowane są na dachach. Ich sprawność zależy w dużym stopniu od miejsca, w którym są zainstalowane. Największą sprawność osiągają panele słoneczne zamontowane na południowej lub południowo-zachodniej połaci dachu.

Panele fotowoltaiczne nie mogą znajdować się w cieniu. Panele fotowoltaiczne mogą być montowane nie tylko na dachach, ale także na stelażach naziemnych. Instalacje fotowoltaiczne są bezawaryjne i bezobsługowe. Swoją wysoką sprawność instalacje fotowoltaiczne zachowują przez ponad 20 lat. Wysoką produkcję energii zapewniają instalacje fotowoltaiczne złożone z paneli monokrystalicznych. Fotowoltaika to sposób na tanią energię ze słońca.