Okna dachowe i ich zalety
Budowa i remont

Okna dachowe i ich zalety

Poddasze może być najpiękniejszym miejscem w domu. Może być jednak również jednym z tych miejsc, których wolelibyśmy unikać. O tym, jak będzie postrzegane przesądza szereg decyzji. Niektóre z nich są podejmowane już w momencie podejmowania pierwszych prac budowlanych. Jedna z najważniejszych odnosi się do wyboru okien dachowych.

W sprzedaży dostępne są zarówno klasyczne okna dachowe połaciowe, jak i nowoczesne okna dachowe uchylno-obrotowe, warto więc dobrze przemyśleć to, która z opcji okaże się najbardziej interesująca. Pewne znaczenie ma także to, kto odpowiada za produkcję stolarki okiennej. Tu okna dachowe Velux są tymi, które zdają się wysuwać na pierwszy plan.

Dlaczego warto zaufać oknom dachowym Velux?

Produkcja okien dachowych Velux trwa już od ponad trzydziestu lat, gdy więc mówimy o doświadczeniu, jakie zebrał ten producent, nie możemy nie zgodzić się z tym, że jest ono wyjątkowo duże. Okna dachowe obrotowe Velux są jednak cenione nie tylko dlatego, że są dostępne dla kolejnych pokoleń. Lista ich atutów jest znacznie dłuższa.

Na pierwszy plan wysuwa się ich energooszczędność rozumiana nie tylko jako zmniejszenie strat ciepła, ale również obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Okna dachowe Velux zwracają na siebie uwagę także dlatego, że zapewniają izolację dźwiękową i wyjątkowe bezpieczeństwo użytkowania.

Także ich utrzymanie w czystości nie jest skomplikowane, mamy więc do czynienia z rozwiązaniami, do których idealnie pasuje sformułowanie – okna na lata.

Jakie okna wybrać na dach?

Okna dachowe Velux są oferowane w wielu rodzajach. Najważniejszym kryterium wydaje się te, które wiąże się z materiałem, z jakiego zostały wykonane. Warto zainteresować się jednak również systemami ich otwierania oraz dodatkowymi elementami takimi, jak choćby elementy doświetlające oraz systemy antywłamaniowe.